Nawilżacze

W bogatym asortymencie produktów posiadamy także nowoczesne i estetyczne nawilżacze powietrza. Służą do uzyskania i utrzymania właściwego poziomu wilgotności w różnych pomieszczeniach. Ponadto oczyszczają powietrze z wielu zanieczyszczeń - kurzu, pyłu i alergenów. Dodatkowo wykorzystywane są do inhalacji, aromaterapii i jonizacji. Stanowią również skuteczną metodę pomagającą zachować naturalne funkcje zdrowotne dla osób szczególnie podatnych na dolegliwości układu oddechowego i gardła.

Urządzenia te zapewniają dobre samopoczucie i korzystny klimat w zbyt suchych mieszkaniach, biurach bądź innych zanieczyszczonych wnętrzach. Charakteryzują się wysoką precyzją, łatwą obsługą i bezproblemową eksploatacją.

Funkcję nawilżania można uzyskać wykorzystując dostępne rodzaje energii, począwszy od sprężonego powietrza, poprzez energię elektryczną, gorącą wodę, parę wodną czy gaz ziemny.

Z uwagi na sposób w jaki nawilżacze przekazują wilgoć do otoczenia wyróżniamy:

Nawilżacze parowe, w których woda jest stopniowo podgrzewana przez elektrody, dzięki czemu zostaje pozbawiona drobnoustrojów, a następnie przekształcana w parę wodną, która uchodzi na zewnątrz.

Nawilżacze ultradźwiękowe, w których mgiełkę wodną wypuszczaną do pomieszczenia uzyskuje się przez działanie ultradźwiękami, rozpraszającymi i jednocześnie dezynfekującymi wodę.